W dniach 26 – 27 kwietnia br. Minister Anna Maria Anders w prestiżowej Akademii Wojskowej w West Point wzięła udział w uroczystościach poświęconych naszemu wielkiemu Rodakowi gen. Tadeuszowi Kościuszce.

Uroczystości rozpoczęły się od corocznej konferencji, która w roku bieżącym odbywała się pod hasłem „70 lat NATO – Sojusz a perspektywy narodowe”. Jedna z jej sesji poświęcona została perspektywom bycia poza i bez sojuszy na przykładzie Polski w latach 1798-1989. W konferencji udział wzięli m.in. amerykańscy generałowie Frederick "Ben" Hodges i Darryl A. Williams, Attaché Wojskowy w Ambasadzie RP w Waszyngtonie gen. dyw. Pilot Cezary Wiśniewski oraz Wiceminister Obrony Republiki Litewskiej Giedrimas Jeglinskas i Attaché Wojskowy w Ambasadzie Republiki Litewskiej w Waszyngtonie płk Alvydas Siuparis. Następnego dnia odbyła się Msza św. w Kaplicy Kadetów oraz parada wojskowa. Po jej zakończeniu zaproszeni goście wraz z licznie zgromadzoną Polonią złożyli wieńce i kwiaty pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki.

Z West Point Minister Anna Maria Anders udała się do Waszyngtonu, gdzie uczestniczyła w spotkaniach zorganizowanych przez Ambasadę RP w Waszyngtonie.