W dniu 15 lutego 2017 roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z inicjatywy minister Anny Marii Anders odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami misji gospodarczej stanu Newada (USA).

Delegacji amerykańskiej przewodniczył Kristopher Sanchez dyrektor ds. handlu zagranicznego w biurze Gubernatora Newady, towarzyszyli mu jego zastępca Jared Van Wagoner oraz konsul honorowy RP w Newadzie John Petkus.

Na zaproszenie minister Anders w spotkaniu wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, a także przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych, KGHM oraz Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej. W czasie spotkania poruszono w szczególności kwestie dotyczące przyszłej współpracy gospodarczej i naukowej. Podkreślenia wymaga fakt, iż Nevada jest obecnie jednym z najbardziej rozwijających się stanów w USA. Powstaje tu m.in. największy park technologiczny na świecie. Stanowi także zaplecze dla działań badawczych i biznesowych prowadzonych w pobliskiej Kalifornii (Dolina Krzemowa).

Spotkanie zorganizowane przez pełnomocnika prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego było pierwszym tego typu wydarzeniem. Wypracowana w czasie pobytu delegacji z USA strategia rozwoju współpracy w ocenie strony amerykańskiej może mieć daleko idące znaczenie dla promowania polskiej myśli technologicznej oraz polskich firm w Stanach Zjednoczonych.